Vesnička skřítků
Ivana Vajdová


Šitá tvorba skřítků a pohádkových bytostí

Vítězka Rozjezdů roku 2015 za Moravskoslezský kraj

Rozhovor s Ivanou pro Rozjezdy roku:


Ivana se přestěhovala do domu po babičce ve Slatině, a aby každé ráno vykouzlila svým třem dětem úsměv na tváři, pustila se do kreativní tvorby zpracování ovčího rouna a šité tvorby. Nakonec z toho vznikla celá Vesnička skřítků a pohádkových bytostí. „Důraz je kladen na rukodělnou výrobu za použití ekologicky odbouratelných materiálů od převážně místních dodavatelů," říká Ivana. V současnosti už spolupracuje s bíloveckým muzeem a Destinačním managementem turistické oblasti Poodří-Moravské Kravařsko.

Proč jste se rozhodla podnikat?
Byla to snaha realizovat se, postavit se nové výzvě, vytvořit si své vlastní pracovní místo a rozdávat radost skrze mou autorskou tvorbu sobě i druhým. Kdo by se nechtěl v dnešní uspěchané době alespoň na chvíli zastavit a vrátit se při pohledu na kouzelné bytosti do bezstarostného dětství.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Chci oslovit další místa zaměřená na cestovní ruch, obchody s kreativní tvorbou a nebráním se účasti na prodejních akcích, jako jsou trhy, či řemeslná sympozia. Se svými loutkami bych ráda pořádala kreativní kurzy a tvůrčí dílny pro děti i dospělé a mým snem je vydání knížky, ve které ožije příběh mých kouzelných postaviček.

Co byste vzkázala ostatním začínajícím podnikatelům?
Když děláte to, co vás baví srdcem, věříte tomu i sami sobě, nemáte co ztratit.

Kontaktní údaje:

Tel: +420 775 650 058
E-mail: ivana.vajdova@email.cz
Facebook: https:/www.facebook.com/Ivana.Vajdova.Picmoch2012 | MOONS DESIGN