STUDIO MY DVĚ
Tereza Karlíková

Studio je zaměřeno na tvorbu komorních inscenací inspirovaných současnou českou i zahraniční divadelní scénou. Ačkoliv v názvu zaznívá číslovka dvě, studio by se neobešlo bez pomoci třetích, čtvrtých, pátých… Až společně s nimi vzkvétá.


Hudebně - dramatické centrum GALIMATYÁŠ
Pedagogická činnost

Když provázím děti ve svých výukových programech a literárně- -dramatických a divadelních dílnách, je to, jako když ležím na kameni uprostřed lesa a dívám se do nebe. Hledám znamení svého vlastního uvědomění a počítám listy, které vidím v letu. Konečně unikám společnosti dospělých a jsem na zlomek vteřiny sama sebou. Klaním se hoře těsně pod vrcholem a čekám. Zbytek nechávám skrytý. Je to stejné jako vnímat moře na pobřeží a vlny nechat rackům. Slunce mě líbá a strakapoud vyťukává zprávu, že jednou to přijde, že není důvod cítit se ztracena, i když je to mnohdy tak těžké.
Umělecká činnost

Divadelní Studio My Dvě započalo svou činnost v srpnu 2017. Jeho kořeny sahají do minulosti mnohem vzdálenější, kdy se hlavní aktérky Tereza Karlíková a Lucie Kučerová setkávaly ještě jako učitelka a žákyně. A jelikož obě cítily, že je jejich spolupráce naplňuje, vrátily se k sobě tentokrát jako rovnocenné parťačky při různých hudebních i divadelních produkcích. Obě s duší dítěte se rozhodly nejen hrát „si“, ale také hrát „pro“. A tím zahájily svou kmenovou spolupráci a založily v Šumperku divadelní studio určené převážně dětem. To o sobě poprvé dalo vědět světu inscenací OKOLO na motivy knihy Olgy Masiukové „Jak voní týden“, ve které se Tereza a Lucie představily také jako interpretky.

Jsem hrdá na ...

... své i "své" děti

... písňovou tvorbu (kromě šuplíkových záležitostí Zpěvník a CD Barevné písničky pro děti – vydáno v roce 2016)

... literární tvorbu (kromě šuplíkových záležitostí pohádky pro děti O skřítku Lupínkovi – od září 2018 budou pohádky čteny na pokračování na Radiu Proglas)

... projekt Celostátní soutěže v koncertním melodramu pro žáky literárně-dramatického oboru ZUŠ ve spolupráci s učiteli klavíru ZUŠ

... svou profesní nezávislost a možnost volby vždy a všudeKontaktní údaje:

Mgr. et Mgr. Tereza Karlíková
nám. Míru 20
787 01 Šumperk
Telefon: 605 173 410
Email: tereza.karlikova@email.cz
Web: www.spolekgalimatyas.cz


Službu zajišťuje BEC družstvo - Business and Employment Co-operative.

Do této galerie nebyly dosud nahrány žádné fotky.
2012 | MOONS DESIGN