Radek Schwarz
Didgeridoo

Zabývám se primárně výrobou didgeridoo, což je australský domorodý nástroj aboriginců, původních obyvatel australského kontinentu.

Jmenuji se Radek Schwarz a můj projekt má název Schwarz Didgeridoo. Zabývám se primárně výrobou didgeridoo, což je australský domorodý nástroj aboriginců, původních obyvatel australského kontinentu. Ti jej vyrábí z eukalyptových stromů, jež jsou vyžrané termity a takovéto dutiny upravují, aby dosáhly požadovaných vlastností nástroje. Já didgeridoo dělám pouze z odumřelých stromů, jež ukončily svou aktivní činnost a pobývají v lese čekajíce na další osud. Má tvorba je intuitivní. Aboriginci to nazývají ‘Dreamtime‘. Strom sní svůj Sen, což lze nazvat tendencí-předlohou, já tento Sen vnímám a vytvářím didgeridoo – tak to je se vším. Tyto nástroje vyhotovuji pouze z našich nejtvdších dřev, abych se přiblížil australským nástrojům, i když eukalyptové dřevo je i tak tvrdší než jakékoliv u nás rostoucí.

Nástroje ošetřuji povětšinou přírodními produkty, jako jsou vosky, oleje a zemní pigmenty různých barev, případně některé okrášluji vypalovanými motivy. Každé didgeridoo je jedinečné, lišící je svým tvarem, kresbou dřeva, délkou a také lazením, které se běžně pohybuje od C do F. Ale lze jít i hlouběji či výše.

Z další produktů, které vyrábím lze jmenovat šamanské bubny, chřestidla nebo také obaly na veškeré tyto nástroje. Postupem času se na mém webu boudou objevovat další výrobky. Jen co se projekt trochu zaběhne, budou také následovat různé workshopy výuky hry a vystoupení.

Kontaktní údaje:

Web: http:/schwarz-didgeridoo.cz/
Facebook: Schwarzdidgeridoo
Youtube: Schwarz Didgeridoo


Službu zajišťuje BEC Moravská brána, družstvo, Jezernice 206, PSČ 75131, IČ: 06198325, č. účtu: 4967387389/0800.

2012 | MOONS DESIGN