Poradenská činnost při nákupu aut
Jan Bližňák

Zabývám se odbornou poradenskou činností při nákupu a prodeji ojetého vozidla, vyřízení formalit spojených s DI, zajištění služeb spojených s STK+EM.

Rozhodl jsem se tak díky BECU postavit se na vlastní nohy a zkusit pomoci lidem při rozhodování o nákupu vozidla.

Okolo aut a motocyklů se točí celý můj život. Posledních 5 let jsem pracoval jako kontrolní technik největšího prodejce ojetých vozidel. Na starosti jsem měl mimo jiné hlavně kontrolu vykoupených vozidel. Né vždy, výkupčí odhalil nefunkční prvky výbavy, skryté lakování, neodbornou opravu havarované karoserie, či špatný mechanický stav vozidla. To vše jsem musel zkontrolovat a zapsat do smlouvy.

Praktiky prodejců ojetých vozidel byly a budou různorodé. Hlavně prodat za každou cenu. Kolikrát Vás napadne zkontrolovat si celou výbavu, VIN štítek, rozměr pneu dle Tp, stěrače, když neprší, klimatizaci, když je chladno, zatížit spojku, zda neprokluzuje, vyzkoušet pohon 4x4 atd. Vypsat na co vše je potřeba myslet by bylo zdlouhavé.

Po těchto zkušenostech, jsem se rozhodl, že zkusím být nápomocem lidem, kteří se v této velké oblasti různých možných podvrhů tak neorientují - stočené kilometry, omlazené roky výroby, špatný mechanický stav vozidel, skryté formulace v kupních smlouvách, lichvářské úvěry na koupí vozu atd.

Služby:

Nezávislý poradenský servis při koupí či prodeji ojetého vozidla.

Od roku 2012 zkontrolováno přes 4000Ks vozidel v největším bazaru ojetých vozidel v ČR. Jsme plně seznámeni s nekalými praktikami při prodejích nebo výkupech ojetých vozidel. Víme dopředu na co se prodávajícího zeptat ještě před osobní prohlídkou. Zavoláme za Vás a vše vyřídíme. Vámi vybraný vůz v místě koupě za Vás kompletně zkontrolujeme a na místě se dozvíte, zda se vyplatí vůz pořídit, či se poohlédnout po jiném. Na místě Vám definujeme možné náklady spojené s koupí vozu, kterým se v budoucnu nevyhnete. Na úkor zjištěných závad za Vás vyjednáme u prodejce lepší cenu. Zkontrolujeme kupní smlouvu, leasingovou smlouvu a všechny potřebné doklady spojené s koupí vozu. Vše Vám pečlivě a detailně vysvětlíme a předáme na kontrolním formuláři. Ušetříme Vám Vaše peníze koupí nadhodnoceného, případně technicky špatného vozidla.

Zajištění služeb spojených s technickou kontrolou vozidla-STK+EM, Evidenční kontrola.

Vyzvedneme si Vaše vozidlo kdekoliv dle Vašeho požadavku. Zajistíme měření emisí a provedeme technickou prohlídku za Vás. Váš vůz Vám v ten den vracíme s novou Stk+Em. Vyřídíme také evidenční kontrolu.

Vyřízení všech úkonu na dopravním inspektorátě.

Po dohodě si vyzvedneme kdekoliv vaši plnou moc a potřebné doklady a vše za Vás během dne vyřídíme. Vyhnete se vypisování formulářů a dlouhému čekání ve frontách na úřadě.

Přehled úkonů Dopravního inspektorátu:

Odhlášení, přihlášení, trvalé vyřazení vozidla-likvidace, nové registrační značky, zápis změn údajů ve velkém TP atd.

Příklad: Na přiložených fotografií vyobrazeno vozidlo Lotus se změněným VIN číslem. Lotus lze zakoupit jako stavebnici, tvrzení majitele, že VIN je v pořádku, že se jedná o malosériovou výrobu, potvrzoval i technik stanice originality STK na Slovensku. Za mé přítomnosti a cca 10 min telefonátu s úřady a techniky v ČR mi bylo řečeno, že v žádném případě takové vozidlo v ČR s takovým VIN nepřihlásím. Klient ušetřil 10 500 EUR.

Kontakt:

Jan Bližňák
Tel: 777 933 733
E-mail: jan.bliznak@email.cz

Webové a facebookové stránky ve vývoji: www.chcikoupitauto.cz


Službu zajišťuje Služby a řemesla BEC družstvo.

2012 | MOONS DESIGN